Ultimele stiri

Sora fostului ministru de Interne Carmen Dan, reținută. Este vizată într-un dosar de înșelăciune cu un prejudiciu de 1,3 milioane de euro

Sursă foto: jurnalul.ro

Cele două femei vizate în dosarul de înşelăciune în formă continuată cu consecinţe deosebit de grave, instrumentat de anchetatorii din Bucureşti – sora fostului ministru Carmen Dan şi proprietara unui salon de înfrumuseţare în sectorul 2 al Capitalei – au fost reţinute.

Faţă de cele două femei, în vârstă de 51, respectiv 46 de ani, a fost dispusă măsura reţinerii pentru 24 de ore, urmând a fi prezentate în faţa magistraţilor cu propunere legală”, a transmis, joi, seară, Poliţia Capitalei.

Potrivit unor surse judiciare citate de news.ro, una dintre suspecte este sora fostului ministru de Interne Carmen Dan şi soţia unui angajat al Secretariatului General al Guvernului. Cealaltă bănuită este proprietara unui salon de înfrumuseţare din sectorul 2 al Capitalei, prin intermediul căreia erau „racolate” victimele, majoritatea fiind medici stomatologi.

Aceleaşi surse precizează că la audieri au ajuns, atât cele două femei, cât şi mai mulţi martori, printre care Carmen Dan şi cumnatul său, dar şi Cristi Borcea, în virtutea unei presupuse relaţii de prietenie cu sora lui Carmen Dan.

Sursele citate menţionează că cele două femei s-au dat drept ”persoane importante” de la OMV PETROM SA şi TRANSPECO LOGISTIC&DISTRIBUTION şi au înşelat mai multe persoane, majoritatea medici stomatologi, cărora le-au spus că se scot la vânzare maşini de lux şi apartamente care aparţin acestor firme şi că, dacă vor da repede banii, intră în posesia acestora.

Lasati un comentariu