Ultimele stiri

Bolojan, despre vizita lui Năstase și Dăncilă în China: Două persoane fizice, chiar dacă au fost demnitari, au libertatea să facă ceea ce consideră de cuviință

Sursă foto: captură video Facebook/Partidul Naţional Liberal

Premierul Ilie Bolojan a declarat, miercuri, despre prezenţa lui Adrian Năstase şi a Vioricăi Dăncilă în China, la parada militară, că două persoane fizice, chiar dacă au fost demnitari, au libertatea să facă ceea ce consideră de cuvinţă, să se ducă la evenimentele pe care le consideră frecventabile sau la care doresc, adăugând că această imagine nu angajează sub nicio formă România.

Eu cred că două persoane fizice, chiar dacă au fost demnitari, au libertatea să facă ceea ce consideră de cuvinţă, să se ducă la evenimentele pe care le consideră frecventabile sau la care doresc”, a spus premierul, la Europa FM, întrebat despre prezenţa celor doi la eveniment.

Această imagine nu angajează sub nicio formă România pentru că nu au o reprezentare instituţională într-o funcţie publică”, a mai spus Ilie Bolojan.

Lasati un comentariu